RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

08. 11. 2010

nové číslo dialogu

Trocha sebepropagace: v novém čísle Dialogu 5-2010 rozsáhlý rozhovor s autorem těchto stránek, o plánech s projektem ledviny.cz a spousta dalšího čtení

Dialog - časopis ke stažení
Dialog 5-2010.pdf

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]

27. 01. 2009

dialog

aktualizováno 31.1.09
Dialog
Nový časopis Dialog, časopis nejen pro dialyzované pacienty společnosti B. Braun Avitum v těchto dnech dorazil na dialyzační střediska. Jak sám název napovídá, jedná se o pokus o rozšíření dialogu mezi všemi zainteresovanými: pacienty - jejich blízkými - zdravotnickými pracovníky dialýz.
Časopis bude vycházet jednou za 2 měsíce. Bude zdarma k dispozici pacientům na dialýzách. Společnost B. Braun Avitum a my, její zaměstnanci, si slibujeme další zlepšení vzájemného dialogu. Chceme lépe naslouchat přáním našich pacientů, lépe chápat jejich obavy, se kterými přicházejí na první dialýzy. Chceme rozumět Vašim pocitům a být připraveni Vám pomoci s Vašimi problémy.
Na druhou stranu se těšíme, že pomocí časopisu budeme Vás moci lépe informovat o tom, proč například tak lpíme na délce dialýzy, proč tak úzkosltivě hlídáme Vaši váhu. Chceme Vám vysvětlit, proč někdo je zařazený v transplantační listině a druhému to naopak nedoporučujeme, proč musíte užívat spoustu léků. Chceme, abyste věděli, k čemu ty léky máte....
O tom, jak časopis bude vypadat, budou rozhodovat i Vaše ohlasy, proto prosím: pište, referujte svým sestřičkám a lékařům, prostě veďme Dialog.
To je taky to, o co se tak nemotorně už 10 let snažím na těchto stránkách.


Mailujte: dialog.cz(z-a-v-i-n-á-č)bbraun.com - redakce časopisu
Mailujte: ledviny.cz(z-a-v-i-n-á-č)seznam.cz - mail autora www.ledviny.cz
Dialog (ke stažení - pdf 3,3 MB)
článek o časopisu v Braunovinách
www.bbraun-avitum.cz

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]

30. 07. 2007

hledá se lékař

Nefrologie je takový malý velký obor. Vlastní dialýzu se dá naučit celkem rychle, pokud má člověk za sebou interní základy. Na druhou stranu naši pacienti mají průměrný věk 66 let a trpí řadou nemocí. Dialyzační lékař pak musí léčit a koordinovat léčbu nejen selhaných ledvin, ale současně řadu dalších nemocí. Někdy je to práce se smutnými konci, jindy člověka naplňuje pocitem užitečnosti. Takový zázračný návrat pacienta, který je přívezen pro dušnosti, slabosti, otoky, zvracení s rozvinutou urémií a který po několika dialýzách se vrací zpět mezi nás a z nemocnice odchází po svých nás vždy přesvědčí o smyslu naší práce.
Přesto máme potíže najít nové mladé lékaře, kteří by se chtěli věnovat této specializaci. Jistě, nefrologie není tak akční jako kardiologie, kardiochirurgie, není tak atraktivní jako plastická chirurgie. Asi těžko Hollywood natočí seriál "Dialyzační lékaři" a ani Nova nenatočí "Růžovou dialýzu". Chápu. Ale doktore, doktorko, práce je to fakt zajímavá. Takže, pokud máš zájem, hlas se. Já pracuji pro firmu B. Braun Avitum, která má v Čechách, na Moravě a ve Slezsku 10 a na Slovensku 9 dialýz. Teď hledám sekundárního lékaře pro dialýzu ve Vítkovicích a v Bruntále.

Link: B. Braun Avitum
dialýza v Třinci

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]

04. 05. 2007

Kongres v Riu

Ve dnech 19.4. - 26.4.07 jsem díky zaměstnavateli, firmě B. Braun Avitum měl možnost zúčastnit se Světového nefrologické kongresu v Riu de Janieru.

Linky:
pár fotek
stránky kongresu

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: