RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

22. 09. 2010

setkání peritoneálních pacientů

Setkání pacientů léčených peritoneální dialýzou a pacientů v predialýza organizuje Společnost dialyzovaných a transplantovaných.

Program setkání s názvem Život s dialýzou zahrnuje seminář a následné diskusní posezení. Přednášky a diskusní příspěvky budou zaměřené např. na predialyzační péči, výběr dialyzační metody, péči o peritoneální katétr, komplikace při peritoneální dialýze, výživu, oblékání a speciální doplňky, zkušenosti s cestováním, změny tělesné váhy apod. Podrobný program setkání najdete v odkazech na pozvánku.

ŽIVOT S DIALÝZOU
KDY v sobotu 23. října 2010, od 13.30 do 17.00
KDE Společnost DaT, Ohradní 1368, 140 00 Praha 4-Michle


Dopravu na seminář a zpět pro každého pacienta a jednu doprovodnou osobu hradí sponzor akce, společnost BAXTER CZECH spol. s r.o., která také zajistí dodání vaků s dialyzačním roztokem podle Vaší objednávky na místo setkání.


Na místě setkání bude zajištěno občerstvení, prostor pro výměnu dialyzačního roztoku a vaky s PD roztokem podle vaší objednávky, která je součástí přihlášky.
Převazový materiál, roušky a další náležitosti potřebné k peritoneálním výměnám je nutné si vzít s sebou. Po celou dobu konání setkání bude přítomen lékař a zdravotní sestra.

Přihlášku na setkání zašlete do 15. října 2010 na adresu uvedenou na přihlášce.

Na setkání s Vámi se těší

Společnost dialyzovaných a transplantovaných nemocných, jejich rodinných příslušníků a přátel dialýzy (SpolDaT) a partner akce společnost BAXTER CZECH spol. s r.o.

Link: Pozvánka k tisku v pdf
Pozvánka k vyplnění a odeslání rtf


napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]

19. 09. 2010

jako ten fénix

Web ledviny.cz v současné podobě a pojetí spěje ke svému závěru. Deset let v českém webovém prostředí se snažil velmi neobratně a nepravidelně přinášet informace o dění na nefrologickém poli. Podávat základní informace o tom, co to jsou ledviny, co se dá dělat pro to, aby bylo možno pokračovat v kvalitním životě i při jejich onemocnění a jakou vybrat nejvhodněší náhradu funkce ledvin.
Jediný autor těchto stránek strávil řadu hodin nad psaním článků, při tvorbě přijatelné grafiky, učil se html kód a snažil se pochopit, jak se tvoří jednotný styl stránek.
Za tu dobu dosáhly stránky www.ledviny.cz návštěvnosti kolem 1300 návštěv měsíčně, v poradně se objevilo více než 500 dotazů.
Ve vyhledávači google se objevují stránky po zadání dotazu na hemodialýzu, peritoneální dialýzu, selhání ledvin, onemocnění ledvin vždy na jednom z předních mist.
Tato průkopnická doba, doba one-man show nyní končí.
Naštěstí nekončí projekt samotný. V blízké době se můžeme těšit na nové ledviny.cz.
Objeví se zcela přepracovaná grafika, všechny odborné články projdou revizí a přepracováním tak, aby odpovídaly nejnovějším poznatkům a možnostem dnešní medicíny,
Portál www.ledviny.cz bude doplněn poradnou, v níž budou odpovídat přizvaní odborníci. Bude obsahovat významný oddíl komnunita s moderovaným diskusním fórem, které umožní přehledně sdílet zkušenosti napříč uživatelským spektrem - od pacientů přes rodinné příslušníky po ošetřovatele, sestry, studenty a lékaře.
Kalendář akcí bude soustřeďovat informace o plánovaných akcích.
Těším se na shledání v novém prostředí www.ledviny.cz.


napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: