RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

27. 01. 2009

dialog

aktualizováno 31.1.09
Dialog
Nový časopis Dialog, časopis nejen pro dialyzované pacienty společnosti B. Braun Avitum v těchto dnech dorazil na dialyzační střediska. Jak sám název napovídá, jedná se o pokus o rozšíření dialogu mezi všemi zainteresovanými: pacienty - jejich blízkými - zdravotnickými pracovníky dialýz.
Časopis bude vycházet jednou za 2 měsíce. Bude zdarma k dispozici pacientům na dialýzách. Společnost B. Braun Avitum a my, její zaměstnanci, si slibujeme další zlepšení vzájemného dialogu. Chceme lépe naslouchat přáním našich pacientů, lépe chápat jejich obavy, se kterými přicházejí na první dialýzy. Chceme rozumět Vašim pocitům a být připraveni Vám pomoci s Vašimi problémy.
Na druhou stranu se těšíme, že pomocí časopisu budeme Vás moci lépe informovat o tom, proč například tak lpíme na délce dialýzy, proč tak úzkosltivě hlídáme Vaši váhu. Chceme Vám vysvětlit, proč někdo je zařazený v transplantační listině a druhému to naopak nedoporučujeme, proč musíte užívat spoustu léků. Chceme, abyste věděli, k čemu ty léky máte....
O tom, jak časopis bude vypadat, budou rozhodovat i Vaše ohlasy, proto prosím: pište, referujte svým sestřičkám a lékařům, prostě veďme Dialog.
To je taky to, o co se tak nemotorně už 10 let snažím na těchto stránkách.


Mailujte: dialog.cz(z-a-v-i-n-á-č)bbraun.com - redakce časopisu
Mailujte: ledviny.cz(z-a-v-i-n-á-č)seznam.cz - mail autora www.ledviny.cz
Dialog (ke stažení - pdf 3,3 MB)
článek o časopisu v Braunovinách
www.bbraun-avitum.cz

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]

26. 01. 2009

bezprostřední dialýza po vyšetření radiokontrastní látkou není nutná

S pokrokem v medicíně je občas nutno změnit i zaběhnuté rituály. Dlouhodobě se traduje, že po vyšetření radiokontrastní látkou musí u dialyzovaných pacientů bezprostředně následovat hemodialýza. Toto opatření pochází zřejmě z doby, kde se používaly vysokoosmolární radiokontrastní látky. V dnešní době na většině pracovišť intervenčních radiografických a koronarografických pracovišť jsou používány isoosmolární látky. U těchto látek i po podávání objemu 100-200 ml během vyšetření akutní převodnění pacienta nehrozí. pokračuj

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]

15. 01. 2009

Top-5

TOP 5 - české zdravotnictví na špici světového zdravotnictví. Určitě to neznamená, že není co zlepšovat. Ale potěší to.

link:
TOP 5 - článek na aktuálně.cz

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]

10. 01. 2009

kvalita v českém zdravotnictví

Hostem Radiožurnálu dne 9.1.09 byl Dr. David Marx. Rozhovor s předsedou České společnosti pro kvalitu ve zdravotnictví Davidem Marxem o tom, jak si můžeme ověřit úroveň zdravotnického zařízení, zda jsou po aféře s heparinovým vrahem české nemocnice bezpečnější i o kvalitě léčby a lékařského personálu je dostupný v Archivu Radiožurnálu.
Zde je pár citací z rozhovoru:

Nebát se zeptat sestry nebo jakéhokoliv zdravotníka: "Umyli jste si, prosím, ruce předtím než na mě saháte?"

"Neexistuje žádný jiný jasně prokázaný způsob přenosu infekcí uvnitř nemocnic než jsou ruce personálu.. Různé ty ústenky a čepičky a pláště to jsou jenom takové řekněme rekvizity, které jsou aplikovatelné jenom v některých situacích, ale ty ruce čísté být musí."

O tom, jak poznáte, že se nacházíte ve zdravotnickém zařízení, které se snaží o kvalitu Dr. Marx říká:
"První, co by Vás mělo trknout, že je brán v potaz Váš názor, že ti lékaři a zdravotníci Vám předkládají plány, jak Vás budou léčit a je na Vás, abyste si vybrali, že s Vámi diskutují jako s partnerem."

"Úplně základní povinnost by měla být, že se Vám ten zdravotník představí, podá Vám ruku"

"V kvalitní nemocnici Vám řeknou, jaké léky a proč Vám budou dávat."

"V kvalitní nemocnici se Vám nestane, že nerespektují Vaše soukromí, že třeba Vás obnažují a vyšetřují před ostatním pacienty."

Na otázku výborné Lucie Výborné, zda zdravotnícké zařízení může pacienta odmítnout s odkazem na nepříslušející spádovost odpovídá dr. Marx:" Může se to stát, že Vám to řeknou, ale řeknou Vám to nelegálně. Každý občan České republiky má svobodnou volbu lékaře a zdravotnického zařízení s určitými výjimakami... "


Linky:
Host radiožurnálu
Archiv pořadu
MP3 soubor celého rozhovoru

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]

09. 01. 2009

oprava chyby

Oddíl těchto stránek Otázky a odpovědi byl nějakou dobu nefunkční pro překročení kapacity. Po upozornění čtenářky E.V. jsem Archiv 300 předchozích otázek a odpovědí pod samostatnou adresu Předchozí návštěvní kniha


napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: