RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

25. 11. 2008

pohled z té druhé strany

Jak vidí dialýzu pacient, co cítí, když přichází na dialýzu? My zaměstnaci, kteří pracujeme na dialýze už hezkou řádku let, nad tím běžně nepřemýšlíme. A pak narazíte na netu na blog mladé slečny, která prožívá svůj první rok na dialýze a uvědomíte si, že to, co pro vás je běžnou rutinou, je pro Vašeho klienta adrenalinovým zážitkem. Třikrát týdně... člověk si uvědomí, že ze strany zdravotnického personálu není nikdy dost vstřícnosti a porozumění.

Link: Pocity při dialýze autorky blogu slavomirabakosova.blog.sme.sk

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]

22. 11. 2008

nejlepší dialýza?

Už to konečně víme. Nejlepší způsob dialýzy. První otázka, kterou se pacient zeptá, když jej seznámíme s možnostmi, které nabízí současná lékařská věda v léčbě selhání ledvin. "A co byste si vybral(a) vy, doktore(ko), sestro (bratře)?" Na tuto otázku odpovědělo 6595 lékařů a sester. Odpovědi přinesl časopis Nephrology Dialysis Transplantation Plus.

Závěry: Průzkumu se zúčastnilo 6595 účastníků, 57% lékařů(ek) a 28% sester(bratrů)
Peritonální dialýza je považována za nejlepší volbu při zahájení plánované léčby u běžného pacienta.
Za nejlepší dlouhodobou léčbu je považována domácí hemodialýza, prováděná více než 3x týdně.
Nejlepším způsobem hemodialýzy je mezi Evropany považována vysokoobjemová hemodiafiltrace, zatímco Asiaté a Američané preferují high-flux hemodialýzu. Jen 7% upřednostňuje low-flux dialýzu.


Link: Originální článek

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: