RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

13. 03. 2008

Úspěšný světový den ledvin v Třinci

Dnes se konal dříve avizovaný Světový den ledvin. Na skríningové vyšetření se dostavilo neuvěřitelných 82 zájemců. Část zájemců již byla sledována pro hypertenzi, cukrovku a naše vyšetření jen potvrdilo to, že riziko onemocnění ledvin je reálné. Poučili jsme je o tom, že tak jak si hlídají cukr a cholesterol v krvi, tak se musí starat i o hladinu močoviny (urey) a kreatininu. Některé klienty, kteří věděli o tom, že v minulosti nemocné ledviny měli, ale dlouho nikam nešli na kontrolu akce vyburcovala k tomu, že si přišli na kontrolu krve a moči po mnoha letech. U několika klientů jsme naměřili vysoký krevní tlak a doporučili brzkou kontrolu u svého lékaře.

Velmi děkuji našim sestřičkám a kolegovi lékaři a dalším spolupracovníkům za aktivní nasazení, milý přístup a péči o klienty v průběhu dne.

Linky:
pozvánka v Braunovinách
Ledviny zabíjí i srdce - článek - zdraví centum, rozhovor s dr. Vojancem
Příběh paní Dany
zpráva v Českých novinách
Světový den ledvin v Bruntále - na obrázku dr. Nemcová
zpráva o proběhlém dni v Ostravě
Video - Profesor Tesař
Každému desátému člověku špatně fungují ledviny

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: HDS Třinec]

09. 03. 2008

13.3.2008: Den otevřených dveří

Logo WKD
Dne 13.3.08 se naše dialyzační středisko, stejně jako všechna střediska B. Braun Avitum v České a Slovenské republíkách připojuje k výzvě Světového dne ledvin.
Proto od 10 do 17 hodin nabízíme možnost provedení jednoduchého bezplatného vyšetření: moči, krve na stanovení cukru, změření krevího tlaku, stanovení BMI.
Od 12 do 17 hodin pak bude přístupné k prohlídce dialyzační sál pro zájemce z řad našich pacientů z nefrologické ambulance, jejich rodinných příslušníků a blízkých a pro další zájemce. Bude možnost prohlídky dialyzačního sálu, k dispozici bude personál střediska, který s radostí seznámí zájemce s chodem střediska, s průběhem dialyzační léčby.

Link:

dokumenty České nefrologické společnosti
Plakát WKD v České republice 2008
letáček WKD 2008 ČR


napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: HDS Třinec]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: