RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

31. 07. 2007

díky

Dostal jsem pozdrav! Od mé virtuální pacientky J.M. Píše: .. posílám tento pozdrav .. jako vděk za Vaši obětavou práci v internetové poradně na Vašem site-u. Díky moc za pozdrav. Trochu jsem se zastyděl, že zanedbávám často odpovědi na dotazy, ale jestli informace z tohoto webu alespoň někomu trochu pomohou v jeho rozhodování, pak můj záměr, se kterým jsem tyto stránky před 6 lety zakládal, je splněn.

Crna Gora - pozdrav od virtuální pacientky

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]

30. 07. 2007

hledá se lékař

Nefrologie je takový malý velký obor. Vlastní dialýzu se dá naučit celkem rychle, pokud má člověk za sebou interní základy. Na druhou stranu naši pacienti mají průměrný věk 66 let a trpí řadou nemocí. Dialyzační lékař pak musí léčit a koordinovat léčbu nejen selhaných ledvin, ale současně řadu dalších nemocí. Někdy je to práce se smutnými konci, jindy člověka naplňuje pocitem užitečnosti. Takový zázračný návrat pacienta, který je přívezen pro dušnosti, slabosti, otoky, zvracení s rozvinutou urémií a který po několika dialýzách se vrací zpět mezi nás a z nemocnice odchází po svých nás vždy přesvědčí o smyslu naší práce.
Přesto máme potíže najít nové mladé lékaře, kteří by se chtěli věnovat této specializaci. Jistě, nefrologie není tak akční jako kardiologie, kardiochirurgie, není tak atraktivní jako plastická chirurgie. Asi těžko Hollywood natočí seriál "Dialyzační lékaři" a ani Nova nenatočí "Růžovou dialýzu". Chápu. Ale doktore, doktorko, práce je to fakt zajímavá. Takže, pokud máš zájem, hlas se. Já pracuji pro firmu B. Braun Avitum, která má v Čechách, na Moravě a ve Slezsku 10 a na Slovensku 9 dialýz. Teď hledám sekundárního lékaře pro dialýzu ve Vítkovicích a v Bruntále.

Link: B. Braun Avitum
dialýza v Třinci

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: B. Braun Avitum]

17. 07. 2007

nové stránky na českém webu

Na českém webu jsou další stránky, věnované tématu ledvin, jejich nemocem, dialýze, radám pacientů. Vytváří je paní doktorka Smržová z Fakultní nemocnice v Brně
Další pěkné a přehledné stránky tvoří lékaři jihlavské dialýzy.

Linky: www.nefrologie.eu
www.dialyzajihlava.cz

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]

shad pokračuje v závodění

Před nějakým časem jsem tu psal o Shadu Irelandovi, který přes mnohaletou dialyzační léčbu závodí v triatlonu. Na další závod se chystá v sobotu

Linky: článek v místním tisku
Shadovy stránky

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: