RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

30. 04. 2005

Kolik lidí potřebuje dialýzu?

Na oficiálních stránkách České nefrologické společnosti lze najít statistiku dialyzační léčby. Jak píše prim. Lachmanová, na RRT (léčba nahrazující funkci ledvin) bylo léčeno v roce 2004 celkem 7743 ( z toho hemodialýzou 4165, peritoneální dialýzou 339 a lidí žijících s funkční transplantovanou ledvinou 3239). V přepočtu 759/1 mil.
Detalnější informace na stránkách České nefrologické společnosti

Linky: Statistika 2004
Statistika 2003
Statistika 2002

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]

01. 04. 2005

uremická jinovatka

fotografie kůže pacietky, která odmítala dialyzační léčbu. Při vysoké koncentraci zplodin metabolismu dochází k vylučování kůží v potu a srážení na povrchu ve formě krystalků. Tento nález je v dnešní době ojedinělý. Může se vyskytnout u pacienta s nepoznaným chronickým selháním ledvin nebo - podobně jako v tomto případě - u pacienta, který odmítá náhradu funkce ledvin ať již hemodialýzou nebo peritoneální dialýzou

Zdroj: Uremic frost - článek v The New England Journal of Medicine

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: