RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

15. 12. 2004

váhové přírůstky na dialýze

Pacient, který chodí delší dobu na dialýzu má omezenou nebo žádnou schopnost močit a tím se zbavit přijaté vody. To vede k váhovým přírůstkům mezi jednotlivými dialýzami. Příliš velké váhové přírůstky jsou často jablkem sváru mezi pacientem a ošetřujícím personálem. Velké váhové přírůstky jsou známkou převodnění, nálože soli, vedou k otokům, vysokému krevnímu tlaku. Někdy může převodnění vést k dušnosti a oběhovému selhání. Proto jsou velké váhové přírůstky mezi dialýzami chápany nepříznivě a pacient je opakovaně poučován o nutnosti omezení příjmu soli, vody a někdy i jídla.

Na druhou stranu je zřejmé, že větší váhový přírůstek mezi dialýzami je známkou toho, že pacientovi chutná. Mnozí pacienti mají s jídlem potíže a postupně ztrájí váhu, stávají se podvyživenými.
Jak to je tedy ve skutečnosti? pokračuj

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: dialýza]

07. 12. 2004

dialyzační sítě v USA

Druhý největší poskytovatel dialyzační péče v USA, DaVita, je blízka koupě sítě dialyzačních středisek od firmy Gambro. Pokud tento obchod bude úspěšný, firma DaVita se stane největšícm poskytovatelem dialyzační péče v USA. Z první příčky odsune současnou jedničku Fresenius Medical Care.

Linky: zpráva Reuters
více odkazů na Renalwebu
pěkný firemní web DaVita

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: