RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

31. 05. 2005

Funkční zdravotní systém

Na webu jsem našel popis kliniky, která se velmi blíží našemu pracovišti. Rovněž se snažíme o časnou a odbornou péči doprovázenou lidským přístupem v příjemném prostředí.

Linky:
Originál článku na Medscape.com
nebo dostupná kopie bez hesla ARDS Foundation
Český překlad:

Funkční zdravotnický systém

6. května 2005
Karen Donelan, ScD


Během horkého nedělního odpoledne minulého léta drahý člen naší rodiny začal být stále slabší a přestával reagovat. K našemu překvapení, zdravotnický systém pracoval obdivuhodně dobře. Proč je náš příběh odlišný od mnoha jiných?

• Časný přístup: Služby první pomoci pracovaly. Lidé odpovídali na telefony, lékařka nás kontaktovala ihned po příchodu na pohotovost, přijetí proběhlo do půl hodiny

• Spoluúčast: Od recepční, která nás upozornila, abychom si vzali svetry, k technikovi,který podepřel pacienta i naše děti, k lékaři, který jemně otevřel otázku, jak daleko máme zajít, abychom zachránili kriticky nemocného pacienta. Lidé se starali a dávali to najevo.

• Sdílení informací a rozhodování: Při každém kroku lékařka sdílela diferenciální diagnózu, detaily vyšetření a léčby, času, který to bude trvat a ceny, kterou to bude stát. Pak se zeptala, co bychom chtěli dělat. Později jsme sdíleli vyšetřování a výsledky mailem a mobilem o možných příčinách vnitřního krvácení a idiopatické trombocytopenické purpuře. Cítili jsme se částí ošetřovatelského týmu. A členové týmu sdíleli informace mezi sebou navzájem - další nečekaná událost. Volali nám novinky a nečekali, až zavoláme my.

• Odbornost a správné nástroje: Lékaři byli vysoce erudovaní, obvykle korektní a pracovali v čistém, moderním zařízení, které usnadňovalo jejich práci a nám zpříjemňovalo naše návštěvy.


Čtvrtého dne jsme vzali našeho psa Rica domů.

Mnoho členů naší rodiny bylo v minulosti hospitalizováno. Žasli jsem, že náš pes mohl dostat bezchybnou, vysoce kvaltní zdravotní péči, která byla dostupná, soucitná a odborná se zcela průhlednou cenou a plánem léčby.

Přeji Vám zdravotní péči stejně dokonalou, jaké se dostalo mému psu.

To je můj názor. Jsem Dr. Karen Donelan, Senior Scientist in Health Policy at the Massachusetts General Hospital.

Originál článku na Medscape.com

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: