RenalWeb
K-DOQI
Společnost dialyzovaných a transplantovaných
Česká nefrologická společnost

TOPlist

www.ledviny.cz

25. 02. 2005

Sůl - zapomenutý zabiják

Zapomenutým zabijákem, který má na svědomí předčasných 150 000 úmrtí ročně je sůl, tvrdí CSPI - neziskové Centrum pro vědu ve veřejném zájmu.
Tato organizace v článku upozorňuje na rostoucí spotřebu soli přes 30 let trvající upozroňování odborníků na její nebezpečí. Američané, a u nás tomu není jinak, konzumují kolem 10 gramů soli denně, což je dvojnásobek doporučeného množství. U lidí s hypertenzí se doporučuje dokonce jen kolem 3.5g soli.
Tato organizace dokonce podala žalobu na FDA, organizaci regulující léky a potraviny v USA. Chce dosáhnout překlasifikování soli z látky uznávané jako bezpečná na potravinový doplněk. Na první skupinu nejsou uplatňována žádná regulační opatření.
CSPI usiluje o:Linky:
Článek na cspinet.org
Zpráva Killer salt (ve formátu pdf 1,9MB!)
Stránka CSPI
Renalweb - aktuality nejen z oblasti ledvin

napsal: roman kantor [trvalý odkaz][kategorie: web]


Výmluva §:
Informace, které zde poskytuji,  Vám mají pomoci se orientovat v problematice onemocnění ledvin, jak je vidí lékař a doporučuje svým klientům. V žádném případě si nečiní nárok na úplnost ani na stoprocentní spolehlivost.  Naopak budu vděčný za každou věcnou připomínku a podnět, jak tyto informace doplnit a zlepšit.

Archiv dle kategorií

RSS verze
TXT verze
Poděkování!

b. braun avitum

nemocnice podlesí

Fresenius Kabi
Easyblog
Mail: ledviny.cz@seznam.cz

On-line: